• Начало
  • Цитати
  • Новини
  • Откъс на деня
  • Поезия
  • Кино
  • Музика
  • Книги
  • Изложби
  • Театър
  • Четива
No Result
View All Result
  • Начало
  • Цитати
  • Новини
  • Откъс на деня
  • Поезия
  • Кино
  • Музика
  • Книги
  • Изложби
  • Театър
  • Четива
No Result
View All Result
Afish.bg
No Result
View All Result
Home Изложби

Носителка на награда „Пулицър“ гостува с изложба в София

afish by afish
20 May 2016
in Изложби
0
Носителка на награда „Пулицър“ гостува с изложба в София
0
SHARES
1
VIEWS
Share on FacebookShare on Twitter

Тя лично ще бъде домакин на откриването на изложбата Living On A Dollar A Day: The Lives and Faces of the World’s Poor, която се открива днес. Експозицията ще гостува до 10 юни в  централния филиал на банката на площад „Света Неделя“ 7.

Според данни на Световната банка около една шеста от населението на света живее под прага на бедността, а един милиард души живеят с долар или по-малко на ден.

Тази огромна група от хора е сюжет на книгата Living on a Dollar a Day: The Lives and Faces of the World’s Poor на Томас Насарио и Рене К. Байер, която е първоизточник на експозицията.

„Несправедливостта в човешкия живот може да бъде преодоляна само ако хората навсякъде по света проявят грижа един към друг“, това послание на 14-я Далай Лама избира Рене К. Байер за предговора на книгата.

„Хората умират. Хората страдат без причина. Има достатъчно ресурси на този свят за всички. Защо тази мизерия трябва да продължава“, коментира изборa на темата за изложбата Байер.

Рене посещава 10 страни на 4 различни континента, за да покаже истинското лице на бедността и как силата на човешкия дух е способна да се издигне и над най-голямото страдание.

„В Дхарамсала снимах 22-годишна майка в беден квартал, която оставяше детето си да умира от глад, за да може да го използва да проси по улиците. По този начин майката събираше пари, за да изхрани другите си деца. Детето беше на 2 години и тежеше около 4 кг. Да жертваш рожбата си, за да спасиш другите си деца е невъобразим акт. Снимката е толкова страшна, че се притеснявам да не я отхвърлите като нещо чуждо, което не изглежда част от реалния живот“, разказва за една от снимките в изложбата Рене.

Рене К. Байер е документален фотожурналист с множество престижни отличия. Родена е през 1958 година в град Йонкерс, щата Ню Йорк. През 1980 г. завършва с отличие университета “Брадли” в град Пеория, щата Илинойс.

Байер има повече от 20 години опит в медийната индустрия. За постиженията си е получавала награди от  Националната асоциация на печатните фотографи, Society of News Design, Асошиейтед прес, конкурса за фотография и дизайн „Най-доброто от Запада“ и други.

Рене К. Байер е работила за някои от най-добрите ежедневници в САЩ. От 2003 г. тя работи като фотограф във в. „The Sacramento Bee“. Преди това е работила за Seattle Post-Intelligencer, където нейна снимка е финалист в конкурса „Dart Award“ за отразяване на жертвите на насилие.

През 2007 г. получава наградата „Пулицър” за своето изобразяване на една самотна майка и нейния малък син, който губи битката с рака, озаглавено „Майчино пътуване“ (“A Mother’s Journey”). Наградата е в категорията Feature Photography.

 

AFISH.BG

Tags: afishbgбайеризложбапулицърренесофия
afish

afish

категории

  • uncategorized (6)
  • Изложби (353)
  • Интервю (51)
  • Кино (597)
  • Книги (423)
  • Музика (541)
  • Новини (831)
  • Откъс на деня (740)
  • Поезия (661)
  • Театър (198)
  • Цитати (884)
  • Четива (95)
  • За нас
  • За реклама
  • Поверителност
  • За контакт
Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на AFISH.BG, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на AFISH.BG, посочване на източника и добавяне на линк към www.afish.bg. 
Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.  Прочети повече на: https://www.afish.bg/
No Result
View All Result

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist