• Начало
  • Цитати
  • Новини
  • Откъс на деня
  • Поезия в събота
  • Кино
  • Музика
  • Книги
  • Изложби
  • Театър
  • Четива
No Result
View All Result
  • Начало
  • Цитати
  • Новини
  • Откъс на деня
  • Поезия в събота
  • Кино
  • Музика
  • Книги
  • Изложби
  • Театър
  • Четива
No Result
View All Result
Afish.bg
No Result
View All Result
Home Музика

Ексцентричният цигулар Ара Маликян с нов албум и концерт у нас

afish by afish
11 December 2016
in Музика
0
Ексцентричният цигулар Ара Маликян с нов албум и концерт у нас
0
SHARES
0
VIEWS
Share on FacebookShare on Twitter

Ексцентричният цигулар с ливански произход, арменски корени и испанско гражданство – Ара Маликян пусна новия си, двайсет и пети пореден албум „Невероятната история на една цигулка“ (The Incredible Story of a Violin) и видеото към композицията Ay Tikar Tikar!

Новият диск на виртуоза идва след 3 години на непрекъснати турнета, в които той събира материал, за да разкаже за вечното пътешествие с най-верния си спътник. „В албума моят инструмент оживява и става онзи мистичен елемент, който вдъхновява – основният действащ герой в живота ми!“, обяснява музикантът. 

Цигулката на музиканта се превръща в икона

Цигулка, родена в Модена и пропътувала до Ливан, за да попадне при малкия тригодишен Ара, когото баща му – също цигулар, е научил да свири. В типичното си чувство за хумор Маликян споделя, че заедно извървяват “доста странна траектория” на разнообразни колаборации с други култури, музикални традиции и музиканти. От Паганини, през почти всички възможни жанрове – днес виртуозът се самоопределя не като изпълнител, а като посланик. И го доказва с това, че свири главозамайващо и класика като концерт майстор на Кралския симфоничен оркестър на Мадрид, и музиката на други култури – Близкия изток (арабска и еврейска), Централна Европа (цигански и Klezmer), Аржентина (танго) и Испания (фламенко).

Обложката на новия албум

Ара Маликян признава, че никога не композира с цел да запише нещо. Той предпочита да пуска видео от концерти и новият му клип към Ay Tikar Tikar е изпълнение на живо от последното му световно турне, преплитащо всичко от джаз до поп, от рок до фламенко.

„Невероятната история на една цигулка“ се продава в красива дизайнерска кутия с авторска илюстрация на художника Óscar Sanmartín Vargas. Ще можем да се сдобием с него и да чуем невероятните композиции в изпълние на световноизвестния цигулар съвсем скоро – на 28 февруари в Зала 1 на НДК.

 

Челна снимка: На сцената цигуларят се раздава докрай

AFISH.BG

Tags: ара маликян
afish

afish

категории

  • uncategorized (8)
  • Изложби (347)
  • Интервю (50)
  • Кино (590)
  • Книги (413)
  • Музика (527)
  • Новини (778)
  • Откъс на деня (704)
  • Поезия в събота (643)
  • Театър (189)
  • Цитати (871)
  • Четива (77)
  • За нас
  • За реклама
  • Поверителност
  • За контакт
Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на AFISH.BG, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на AFISH.BG, посочване на източника и добавяне на линк към www.afish.bg. 
Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.  Прочети повече на: https://www.afish.bg/
No Result
View All Result

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist